1 2 3 4
 
 • Metropolie Europy

  Sankt Petersburg

  Sankt Petersburg Rosja
 • Architektura Europy

  Ryga

  Ryga Łotwa
 • Królestwo baroku

  Praga

  Praga Czechy
 • Stolice Europy

  Paryż

  Paryż Francja

Turystyka przyjazdowa

incoming travel

Podmioty związane z turystyką przyjazdową zajmują się obsługą grup turystycznych oraz turystów indywidualnych odwiedzających konkretne miasto, posiadają atrakcyjne programy wycieczek, które obejmują najbardziej ciekawe miejsca wybrane ze względu na ich przyrodnicze, kulturowe czy historyczne walory. Zazwyczaj firmy te poponują również szeroki wybór wycieczek objazdowych - tematycznych. Spełniając swoje zadanie firmy te mogą zaoferować sprawdzoną bazę hotelową i hostelową na każdą kieszeń, zaproponować zamówienie usług żywieniowych, transportowych oraz przewodnickich.

W kilku poniższych krokach przedstawiamy propozycje łatwego i bezstresowego zamawiania usług turystycznych za granicą, przy korzystaniu z usług lokalnego partnera turystycznego, zajmującego się turystyką przyjazdową.

Krok 1 Twoje zapytanie. Niezależnie od rodzaju planowanego wypoczynku skontaktuj się z odpowiednim biurem zajmującym się turystyką przyjazdową. W celu umożliwienia wybranemu biuru wysłania ich pierwszej propozycji programu podaj jak najwięcej szczegółów planowanej wycieczki: ilość uczestników oraz ich wiek, dokładna data przyjazdu i wyjazdu (jeśli jedziesz pociągiem lub lecisz samolotem warto poinformować biuro o zaplanowanej godzinie przyjazdu), wybrany standard noclegu, proponowane miejsca do zobaczenia, poszukiwane dodatkowe usługi, zainteresowania (przykładowo: jeśli turysta interesuje się architekturą, sztuk, muzyką, itp. warto o tym poinformować biuro, gdyż pomoże im to w dobraniu odpowiednich dla turysty eventów, wystaw, tras zwiedzania). Warto określić również dokładny maksymalny budżet na wakacje oraz poinformować o sposobie płatności za usługi.

Krok 2 Otrzymujesz pierwszy plan pobytu. Opierając się na wyrażonych życzeniach biuro przygotowywuje pierwszą propozycję programu, która będzie zawierać szczegółowe informacje o cenach wraz z informacjami na temat dostępnych alternatyw. To pozwala turyście na dokonanie odpowiedniego wyboru spośród kilku opcji i znalezienie programu, który najlepiej pasuje do pomysłu wyprawy i posiadanego budżetu - po prostu można dodawać, modyfikować lub wyeliminować poszczególne elementy z harmonogramu.

Krok 3 Po wybraniu preferowanych opcji, turysta przekazuje informację o wyborze do biura. Na tym etapie warto jeszcze zadać dodatkowe pytania, gdyż pozwoli to firmie organizującej pobyt turysty w dokonaniu najbardziej trafnego wyboru dostępnych świadczeń i usług. Następnie biuro wysyła turyście nową propozycję programu, zawierając w nim tym tylko te elementy, które zostały wybrane przez zamawiającego usługę turystę.

CZYTAJ DALEJ: turystyka przyjazdowa cz.2