1 2 3 4
 
 • Metropolie Europy

  Sankt Petersburg

  Sankt Petersburg Rosja
 • Architektura Europy

  Ryga

  Ryga Łotwa
 • Królestwo baroku

  Praga

  Praga Czechy
 • Stolice Europy

  Paryż

  Paryż Francja

Główne kierunki wyjazdów narciarskich Polaków

Do znamienitych kurortów alpejskich z przeważającej części Polski można samochodem dojechać w ciągu 12-15 godzin, ponadto stała obecność włoskich czy austrackich regionów narciarskich na cyklicznych w naszym kraju imprezach targowych wzmogła tendencję do tego, by narciarskie marzenia realizować w Alpach. Popularny wśród Polaków jest np. Stubaital, gdzie dobrze będą się czuć rodziny z dziećmi czy włoskie doliny narciarskie, ze słynnymi już: Val di Fiemme czy Val di Sole.


Doskonalenie techniki jazdy na nartach

Przy wyborze odpowiedniej propozycji zorganizowane wyjazdu na narty warto zwrócić uwagę na fakt bezpłatnych konsultacji w zakresie nauki i doskonalenia techniki jazdy na nartach, dzięki czemu wzmocnimy naszą wiedzę na temat prawidłowego zachowania się na nartach i wyeliminujemy szereg błędów, jakie zdarzają się wszystkim, którzy mają małe narciarskie doświadczenie, takich jak np. usztywnienie ramion, zbyt sztywne nogi, zbyt mocno zgarbiona postawa czy też postawa siedząca w czasie zjazdu. Instruktorzy narciarscy winni również pomóc w odpowiednim rozgrzaniu organizmów narciarzy przed wyjściem na stok, tak by zminimalizować ryzyko kontuzji.


Wyjazd samodzielny czy z biurem podróży?

Dochodzimy do konkluzji, że sposobem na zimową dobrą kondycję Polaków stały się wyjazdy na narty i sport ten zaczyna dominować. Dla wielu osób koszt wejścia rozumiany jako koszt nabycia sprzętu sportowego nie jest zbyt wysoki, a poza tym w stacjach narciarskich istnieją wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Podstawowym problemem przy wyborze oferty jest decyzja czy skorzystać z oferty biura podróży, czy zaplanować wyjazd samodzielnie i jak zwykle w tego typu przypadkach nie ma jasnego rozwiązania problemu. Wydaje się, że oferta wyjazdu z biurem podróży ma kilka niezaprzeczalnych atutów takich jak: o czym wspominaliśmy już w tym artykule, możliwość skorzystania z darmowych lekcji nauki jazdy na nartach, szybszy zakup skipassu, możliwość zagwarantowania przejazdu autokarem do miejsca przeznaczenia czy też pomoc rezydenta biura, mającą wymierną wartość zwłaszcza w sytuacjach ekstremalnych.